HAKKIMIZDA

Hedef


Hedefimiz, kurulduğumuz günden bu yana, ev taşıma sektöründe standartları belirlemek ve tam müşteri memnuniyeti ile hizmet vermektir. Unutmayın; evden eve taşıma sıradan bir iş gibi görünse de aslında hem sizin hem eşyanız açısından çok önemlidir.


Şirket Profili


Ev-Taş, sizlerin evden eve taşıma ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak taşınma işini bir dert olmaktan çıkarıp keyif alınabilecek bir işleme dönüştürebilmek amacıyla İzmir’ de kurulmuştur. Şehrin her iki tarafında bulunan müşterilerimize eşit zamanda en iyi hizmeti verebilmek için Karşıyaka’daki Ofisimize ilaveten Güzelyalı Ofisimiz de hizmetinizdedir.


Sektör Hakkında


Günümüz koşullarında teknolojik ve lüks üretimlerin artması sonucu, zamanı kısıtlı olan çalışan kesim, eşyasına değer verenler, taşıma gibi ağır bir işi kendi yapmak isteyenler, çevresindeki yakınlarına külfet yüklemek istemeyenler, ev taşımaları için tam kapsamlı hizmet veren firmaları tercih etmeye başladılar. Eskiden % 5 – 10’u geçmeyen bu oran, insanların birbirlerinden görmeleri veya tesadüfen de olsa taşıma yapan bir şirketi gözlemlemeleri sonucu gün geçtikçe artmaya başladı. Bu hizmetten faydalanan insanlarca bunun doğru bir taşıma sistemi olduğuna karar verilmiş olacak ki bugünlere, bu firma sayısına ve sektördeki bu rasyonel gelişime ulaşıldı.

 

Ne var ki, firma miktarının artması bütün firmaların bu işi bilinçli, düzeyli ve sorumluluk taşıyarak yaptığı anlamına gelmiyor. Tüketici köşelerindeki sayısız şikayetten bunun boyutlarını daha iyi anlamak mümkün. Türkiye’de daha önce örnekleri çokça görülmüş olduğu gibi, yeni bir iş kolundaki mantar gibi çoğalmalar bu sektörde de kendini gösterdi. Hatta “Hiçbir şey bilmiyorsan bir kamyon al, evden eve taşımacılık yap” mantığı ile hemen her gün yeni firmalar türedi. Bu koşullar altında bütün firmaların aynı kalite seviyesinde olduğunu varsayıp araştırmadan, soruşturmadan taşınanların büyük çoğunluğu, karşılaştıkları olaylar, hasarlar, kayıplar karşısında hem mağdur oldular, üzüldüler, hem de hukuken elleri kolları bağlı kaldı; Çünki karşılarında muhatap bulamadılar.

Doğru bir firma seçildiği takdirde, belki de dünyanın en zor, en sıkıcı işlerinden biri olan ev taşımak artık bir kabus olmaktan çıkarılabilir. Firmamız, ilk adresinizdeki eşyanızı ambalaj yaparak alır; ikinci adresinizde sizin verdiğiniz plana göre yerleştirir, düzenler. Mobilyaların de-montaj ve montaj işlemleri ile beyaz eşyalarınızın montajı da hizmetlerimiz içindedir. Bugünki değerler ile ortalama 25.000 – 50.000 TL’ den aşağı olmayan eşyaların taşınması işini düşük fiyatlarla iş yapan bir firmaya vermek ilk bakışta tasarruf edildiği izlenimini verebilir; fakat işin sonucunda bunun son derece pahalı bir taşıma olduğunu üzülerek görme ihtimalinin ne derece yüksek olduğunu anlamak için bu gibi acemi firmalarla taşınmayı tecrübe etmiş kişilere danışmak yeterli olacaktır.

Teknoloji dünya çapında gelişirken – doğaldır ki – evde eve taşımacılık sektörü de bu gelişime ayak uydurmuştur. Son yıllarda, konumu (balkon, pencere, bahçe gibi faktörleri) uygun olan binalarda dışarıdan asansör sistemi ile taşıma yapılmaya başlanmıştır. Öte yandan unutulmaması gereken çok önemli bir nokta, bir firmanın asansör sahibi olmasının, eşyaların kendi kendine asansöre binip hasarsız bir şekilde müşterinin diğer evine gideceği anlamına gelmediğidir. İnsan faktörü, ambalaj ve kamyondaki yerleştirmenin yine ön planda olduğu göz ardı edilmemelidir. Örneğin, eşyaların ambalajsız olarak asansöre yüklenmesi, kamyonlara ambalajsız veya rastgele battaniyelere sarılı vaziyette ve kalifiye olmayan elemanlarca istiflenmesi, diğer adrese indirme ve yerleştirmede uyumsuzluk, asansörü bir avantaj olmaktan çıkarıp bir dezavantaj haline getirebilir. Bu hizmeti verecek olan firmanın, zincirin ilk halkasından son halkasına kadar bilinçli, tecrübeli ve koordineli olması gerekir.

Verdiğimiz bu bilgilerle evden eve taşımacılık sektöründe belki de halkımızın bilmediği, bilemediği birçok noktayı açıklığa kavuşturmaya çalıştık. Paranın kolay kazanılmadığını, eşyaların kolay edinilmediğini çok iyi biliyoruz.”Mal canın yongası”, fakat o canı da üzmemek için seçilecek doğru firmayı bilmenin kişinin kendi menfaati olduğunu düşünüyoruz.